Menu

Nízký příjem nevadí u nebankovní společnosti

3.11.2019 - Domov

Ano, je to tak. U nebankovní společnosti stačí jen to, že jste schopni půjčku, tedy hypotéku, i když máte nízký příjem, splácet. A nikoho zde nebude také zajímat, na co konkrétně půjčené peníze budete potřebovat. Také můžete půjčené finance splácet až třicet let, což je dost dlouhá doba. A navíc se bankovní i nebankovní společnosti jistí tím, že musíte dát u americké hypotéky do zástavy nemovitost, například byt, chatu, nebo i garáž. Nemusíte se bát, je to dané zákony a navíc nad činností obou společností dbá svým dozorem Česká národní banka.
Šetření trvá dlouho

Uvedená nemovitost daná do zástavy, nemusí být ani vaše, stačí například, že je od někoho z rodiny, tedy od třetí osoby. Odhad této nemovitosti neplatíte. Navíc potřebujete peníze rychle, takové pozemky u vody, patří k těm vyhledávaným. Není důležité mít místečko jen u vody, stačí i pozemek na pěkném místě v horách. A nemusí se jednat jen o pozemky stavební. V dnešní době se využívá jedna novinka, jedná se o mobilní dům, který můžete mít na svém pozemku, i nestavebním, po koupi ihned dovezený a napojený na inženýrské sítě. Proto odpadá dlouhé čekání, pokud jste na sháněném pozemku chtěli stavět například rekreační chatu. Jedná se o čekání spojené s běháním, aby vám na úřadech například vydali povolení ke stavbě.
Pozemek a poté dům
Takže si u nebankovní společnosti můžete nechat schválit hypotéku na pozemek a možná i na koupi mobilního domu. Ten má ještě jednu výhodu, už se vám místo, kde ho i pozemek máte, najednou nehodí, ryby neberou, blízko půjde dálnice. Pozemek můžete prodat a svůj mobilní dům, kompletně zařízený přestěhujete na nově koupený pozemek. Takže nemusíte mít obavy, že byste z důvodu nízkého příjmu u nebankovní společnosti nedostali hypotéku. Navíc se u těchto nebankovních společností vyhnete zjišťováním, zda máte záznam v registru dlužníků, kdy tento záznam by u bankovních společností bránil uzavření smlouvy o hypotéce.