Menu

Bez čeho se neobejdete při outdoorových sportech?

27.4.2023 - Sport

Pokud s některým z outdoorových sportů začínáte a rozhlížíte se v obchodech po nezbytném vybavení, jste možná nemile překvapeni cenami některých nezbytných pomůcek. Kompletní vybavení pro outdoorové činnosti, které kromě kvalitních bot a membránové bundy obsahuje řadu dalších položek, představuje značnou finanční položku. Přesto, je dobré investovat do kvality, při pečlivém výběru se Vám vaše investice vrátí. Dokonce můžete koupit velmi kvalitní české výrobky za přiměřenou cenu. Celková nabídka kvalitního vybavení je velmi široká, aby si každý našel to své ideální.
nohy turisty
Na co se zaměřit při výběru outdoorového oblečení?
· Membrána
· Voděodolnost
· Větruvzdornost
· Prodyšnost
· Lepené švy a zátěr
Několik posledních let se na výsluní drží tzv. softshell a softshellové oblečení. Oblečení z tohoto materiálu můžete nosit od rána do večera, je měkké, lehké a zároveň hřejivé a voděodolné. Podcenit byste neměli ani výběr spodního prádla. Jedná se totiž o vrstvu, která je v nejbližším kontaktu s tělem. Při namáhavých aktivitách se přirozeně zpotíte, a proto je třeba vybavit se takovým prádlem, které potem nenasákne, ale pustí je do dalších vrstev oblečení. Tělo tak zůstane v teple a suchu. Všechny tyto typy termoprádla se dobře udržují a rychle schnou.
pěsí turistika
Jak si poradit s výběrem bot?
Řekněme, že velká část oblečení je víceméně univerzální a poslouží Vám dobře při různých venkovních aktivitách. U bot je tomu přesně naopak. U ničeho jiného tak nezáleží na účelu použití. Jednotlivé kategorie bot, se podle toho k čemu jsou určeny, značně liší svou konstrukcí, použitým materiálem atd. Každopádně vždy je třeba o ně pečlivě pečovat. Jejich nepropustnost vody se snižuje, a proto je třeba je po čase impregnovat. Boty je třeba také řádně sušit a větrat. Boty zkoušejte na vhodný typ ponožek pro danou aktivitu. Boty Vám nesmí být ani příliš těsné ani příliš volné. Posuďte míru zateplení, vnitřní vložku i způsob zavazování. U podešve posuďte její pružnost. Nechte si poradit od školeného prodavače.