Menu

Proč je dobré psát si blog

27.4.2023 - Www

Existuje spousta povolání, které se psaním živí. Ať už se jedná o dobrodruhy, kteří dokumentují své cestování, profesionální kuchaře, kteří sepisují své recepty, nebo fitness trenéry, kteří se dělí o své tipy, jak se udržet v kondici.
Pokud nejste cestovatel ani kuchař ani trenér a nechcete prezentovat na internetu svou práci, můžete využít psaní blogu pro osobní rozvoj, sebevzdělávání nebo jako formu aktivního odpočinku. Nejednomu člověku pomohlo blogování překlenout složitou životní etapu, objevit svůj skrytý talent nebo se seznámit se zajímavými lidmi.
slovo blog
Psaní o svých zálibách
Tato příjemná činnost má mimo jiné i terapeutické účinky, protože když můžete psát o věcech, které vás těší, špatná nálada a smutky nemají šanci. Podělte se s ostatními o to, co pěstujete na své zahradě nebo jaké vyrábíte šperky, třeba se tak spojíte s podobně naladěnými lidmi a kdo ví, možná váš volnočasový koníček přeroste v něco většího. Přemýšleli jste o tom, jaké by to bylo mít vlastni internetový magazín nebo si otevřít svůj e-shop?
Vyprávění příběhu
Je příjemné vypovídat ze svých pocitů, vyčistíte si tak hlavu. Vést si blog jako veřejnou formu deníku má hned několik benefitů – nejen, že si tak utřídíte myšlenky, ale také se zdokonalíte v písemném projevu. Můžete zkusit psát také smyšlený příběh nebo skládat básně a kdo ví, třeba váš blog bude mít takový úspěch, že nakonec vydáte celou knihu.
dlaně na klávesnici
Komentování aktuální situace
Zajímáte se o politiku nebo ekonomii? Nadšeně sledujete nejnovější pokroky vědy a techniky? Rádi se vyjadřujete k módním trendům? Jste učitel a máte co říct k současnému školství? Nenechávejte si své názory pro sebe, když budete psát poutavě, věřte, že na vás vaši čtenáři rádi upozorní a vaše články budou sdílet dále. Sociální sítě mají velkou moc a proslavit se zde není tak těžké, jak se může zdát.