Menu

Opravdu to už levnější nebude?

27.4.2023 - Zboží


Obchodníci se předhánějí se slogany, které Vás mají nalákat k okamžitému nákupu. Ať už je 1+1 , krach cen nebo třeba totální výprodej. Pokud nechcete být zklamání, je potřeba brát tyto slogany opravdu s velkou rezervou. Většinou před číslicí najdete malým slůvko až. Zní to lákavě, když vidíte slevu až 90%, ale můžete předpokládat, že zboží s tou nejvyšší slevou nebude plný obchod. Co si ovšem můžete pohlídat je označení ceny. Na zboží totiž musí být označená cena s přesně vyčíslenou slevou, která musí sedět na halíř. Pokud tomu tak není je možné tohoto prodejce nahlásit na České obchodní inspekci. Kdo totiž nemá dobrý cenový rozhled, může na takových slevách dokonce i prodělat.

bruneta s taškami.jpg 

Neprodávají někde zboží levněji?

 

Když už chcete vyrazit nakoupit ve slevách, měli byste mít představu, co si chcete zakoupit. Poté totiž můžete objevit opravdu skvělé kousky za super ceny. Jen je důležité si uvědomit, že nepotřebujete úplně všechno co je ve slevě. Bohužel někteří obchodníci začali používat praktiky, kdy před slevou zboží výrazně zdraží. A poté se snaží oslňovat velkými slevami a super nabídkami. Vyzrát nad nimi můžete různými internetovými srovnávači, kde máte možnost zjistit, kde Vaše poptávané zboží prodávají nejlevněji. Nakupovat zboží nemusíte, ale pouze ve výprodeji. Existují stránky, kde se sdružují kupony a kódy celoročně do různých obchodů a na základě těchto kuponu a kódu nakoupíte výhodněji.

holka s procenty.jpg

Nátlak ze strany prodejce? A je sleva i pro mne?

 

Při nákupu buďte uvolnění a nenechte se prodejcem natlačit do ničeho, v čem si nejste jistí. Opravdu nepotřebujete všechno, co se Vám snaží prodejce vnutit. I když je to za nejlepší cenu. Zamyslete se, zda byste to vůbec využili. Některé slevy a akce jsou určené pouze pro držitele členských karet daného obchodu. Někdy si toho ani nevšimnete a překvapení Vás může potkat až u placení. Nicméně spousta těchto obchodů tyto karty Vám vystaví na počkání a vy můžete využívat těchto speciálních akcí.