Menu

Nezapomeňte na bazénový vysavač

13.4.2019 - Zboží
Nezapomeňte na bazénový vysavač

Navzdory touze snad každého soudně uvažujícího majitele bazénu, mít v tomto za všech okolností průzračně čistou vodu, toto nebývá zase až tak často pravidlem. Protože i když se tam taková přímo dokonalá voda napustí, nikdy si své dokonalé vlastnosti dlouho neudrží. A začne se kazit.

Na vině tomu bývá kdeco. Někdy to, co do onoho bazénu napadá z okolní vegetace, dejme tomu listí, větvičky a plody, jindy tam něco zanese vítr, někdy se tam dostane nečistota spolu s koupajícími se lidmi, někdy tam něco utrousí dejme tomu poletující ptactvo. A nejčastěji se to právě zmíněné spojí a společnými silami udělá z bazénu leccos, jen ne křišťálovou studánku.
plavec na trati

A co s tím? Má se s tím člověk smířit, věda, že i kdyby vodu vyměnil, přijde den, kdy tam zase něco napadá a vše se bude opakovat?

Jistě se shodneme na tom, že nikoliv. Že se musí nečistotám čelit. A tak majitel bazénu používá dejme tomu síťku, aby vybral to, co mu v oné vodě pluje, na své si přijde i filtrace, jež mu v tom pomáhá, s mikroskopickými škůdci se bojuje všelijakou chemií.

A co s tím, co se usadilo na dně? Co chemie nezničí, filtrace nevysaje a síťka nenabere?

Na to je potřeba vysavač do bazénu. Zdánlivě jednoduché technické řešení problémů s nečistotami, usazenými na dně a stěnách bazénu.

Takových vysavačů je hned několik druhů. Mohou být automatické i poloautomatické, jež zvládnou samy střední i velké bazény a jež mohou pracovat i jako samostatná jednotka s vlastním filtračním systémem, i připojené na jednotku bazénové filtrace, mohou být ale i ruční, jež se připojují pomocí bazénové hadice přes skimmer k bazénové filtraci a poté se ovládají ručně pomocí teleskopické tyče.
dítě kouká pod vodou

Ovšem ať už se člověk rozhodne pro ten nebo onen, nikdy neprohloupí. Protože bez takového vysavače by bazén nikdy čistý nevydržel. Vždy by v něm člověk musel šlapat v nevábném měkkém nánosu, což by nebylo ani trochu příjemné.

A proto na pořízení si bazénového vysavače nezapomeňte ani vy. Aby bylo vaše koupání skutečným potěšením.

Ohodnoťte příspěvek