Menu

Z omylů se člověk učí

6.1.2019 - Zboží

Konopí si prošlo dlouhou životní dráhu, než se legálně dostalo zpět mezi uživatele. Ačkoliv, se s ním již můžeme běžně setkávat, přesto hrozí postih za jeho pěstování a šíření mezi veřejnost. Lidé žijí mnohdy v neznámosti, a kdo se této problematice nějak nevěnuje, tak skutečně může tápat co se to děje, tak vlastně jak je to, je legální nebo ne. Otázek je více, než dost, stejně tak jako jeho využití. Jen občas jsou lidé zmatení z nepřesných informací a to především co se týká složení výrobků a léčebný potenciál. Úplně běžným omylem se stává záměna konopného oleje, který se vyrábí ze semen za extrakt z květů. Ten se totiž pouze v rostlinném oleji rozpouští a samozřejmě se po něm uživatelé nejvíce ptají, jelikož obsahuje vyšší obsah kanabinoidu.

marihuana

Pouhý potravinový doplněk

Vzhledem k těmto nejasnostem si mnozí mohou pořídit olej, kde hlavní roli budou hrát semínka marihuany, ne již zmíněné květy. A tak nic netušící pacient se bude vrhat do léčebného procesu s domněnkou, že má léčebný výrobek a ouha, vlastně v podstatě to bude trochu jinak. Samozřejmě, že výrobek je zdraví prospěšný, ale neobsahuje žádné kanabinoidy a terpeny. Za to zde můžeme nalézt esenciální mastné kyseliny, vitamín E a spíš bude sloužit jako prevence, než léčebný prostředek. Takovýto olej se lisuje ze semen za studena a získává se rozhodně kvalitní produkt, který obsahuje ještě další výživné látky, které náš organismus rád uvítá. Nikdo se nemusí obávat toho, že po použití bude řádně opojen. Zde totiž nikdo nenajde žádnou spojitost s CBD oleji.

konopí

Je dobré si přečíst složení

Ono není špatné si přečíst při nákupu složení produktu. To ostatně dělá mnoho lidí i u běžných potravin, které nakupují. Je dobře, že jsme se začali více o tuto stránku zajímat, ačkoliv spíš za účelem kalorických hodnot. Jenomže i to nám hodně prozradí, co si vlastně chceme zakoupit. Některé produkty mohou totiž vypadat jako olej a přesto budou obsahovat něco navíc a to může být nějaká složka alkoholu. Pak pozor to není čistý olej, ale takzvaná tinktura. Samozřejmě obsluha by nám měla podat řádné informace o samotném výrobku, ale nicméně příště při nákupu můžeme být již chytřejší.