Menu

Vybírejte klece nejen pro svá hospodářská zvířata

16.11.2018 - Zvířata

Určitě to znáte, vaše dítě si chce pořídit nějaké malé zvíře, které by mu dělalo společnost. Jaké zvíře však zvolit? Králíka nebo nějaké morče? Podobné rozhodování mohou mít i dospělí lidé, kteří se však rozhodují nad tím, zdali zvolí kozy, krávy nebo třeba prasata jako hospodářská zvířata. V obou případech je nutné jediné, a to zajistit zvířatům dostatečně kvalitní obydlí. Jaké to však bude, to je často otázka. Zatímco pro všechny velká zvířata to budou přímo výběhy a nějaké přístřešky, pro menší zvířata to budou spíše klece. To je případ jak slepic, tak králíků nebo dalších zvířat. Stejně tak to platí pro samotné domácí mazlíčky, které mohou být zastoupeny například těmito zvířaty:
hlava kohouta
Morčata = na první pohled roztomilé, ale přitom jde o poměrně mrštná zvířata, která v přírodě mají své určitě místo
Králíci = zdomácnělá vrze klasického hospodářského králíka, kterého je však možné chovat v nejrůznějších rasách
Potkani a myši = zvláště oblíbené u větších dětí, kteří chtějí sledovat, jak se z malého stvoření stane klasický tvor, který běhá všude možně po ulicích
Tato zmíněná zvířata mají jedno společné, a to nutnost zajistit zvířeti kvalitní klec. Možná to zní nepříjemně, ale tato zvířata musí být zavřena v kleci, jinak hrozí, že po domácnosti napáchají nemalé škody. Proto je dobré vědět, kde najdete kvalitní klece, do kterých můžete svá domácí zvířata umístit. Velmi zajímavou volbou bude bohatý sortiment , kde si vybere jak začínající chovatel, který to myslí s chovem vážně, tak menší dítě, které chce pro svého mazlíčka něco základního.
hlava slepice

Mějte na paměti kvalitu obydlí

Tak jako vy chcete bydlet na krásném místě, tak byste to podobné měli zajistit i svým zvířatům. Proto neváhejte, a pokud chcete, aby se vaše zvířata, bez ohledu na to, zdali půjde o domácí nebo hospodářská, měla dobře, pak určitě nešetřete na kvalitě samotného obydlí.