Menu

Velkou úrodu zdravé zeleniny můžete sklízet i doma za oknem

9.5.2018 - Zboží

Vyklíčit si vlastní semínka a získat hromadu křupavých klíčků není nic těžkého a hravě to zvládne i malé dítě. A mnoho času to nezabere ani vám, ať už jste jakkoli zkušení anebo třeba teprve začínající pěstitelé. Navíc, k takovému zahradničení nepotřebujete ani malou zahrádku a dokonce ani vlastní balkón. Takovou bohatou úrodu snadno získáte i doma za oknem panelového bytu. A nebude vás to stát o mnoho více než jen trochu vody a pár semínek.
sazeničky řeřichy.jpg
Čím tedy začít v případě, že máte chuť na vitamínovou bombu plnou důležitých látek?
Abyste získali úrodu v podobě zelenavých klíčků, tak je nezbytné, abyste si v první řadě obstarali vhodná semínka. K tomuto účelu můžete využít semínka mnoha druhů rostlin jako je například řeřicha, ředkvička, fazole, slunečnice, bazalka, vojtěška, hořčice, roketa a mnoho dalších druhů rostlin. Vaše volba bude záležet zřejmě na vašich chutích a také třeba na obsahu látek, které vám jednotlivé rostliny v podobě klíčků mohou poskytnout. Jen si dejte pozor na to, kde semínka kupujete. Vhodné jsou různé prodejny s potravinami, zdravé výživy anebo třeba specializované elektronické obchody, ovšem pokud zamíříte do zahradnictví, tak věnujte velkou pozornost tomu, zda nejsou daná semena nějak namořena či jinak chemicky ošetřena, abyste se na místo posílení svého zdraví neocitli v nemocnici.
nádoba na klíčení.jpg
Poté stačí semínka jednoduše ponořit do vody a nechat je několik hodin bobtnat tak, aby semenné obaly změkly a semínko mohlo začít klíčit. Jakmile semena nabobtnají, tak vodu slijte a udržujte semena vlhká tím, že je budete průběžně několikrát denně proplachovat vlažnou vodou. A to je vše, co potřebujete udělat k tomu, abyste po pár dnech získali bohatou a křupavou úrodu nabitou cennými látkami, které jen tak někde neseženete.
A pokud se vám tento způsob zahradničení zalíbí, můžete si k němu pořídit také speciální nádobu na klíčení, která vám umožní pohodlně klíčit několik druhů semen najednou.