Menu

Udělejte si jasno o své tělesné hmotnosti

26.2.2020 - Business

Víte, jak http://www.ordinace.cz/clanek/obezita-otylost/ jste na tom se svou tělesnou hmotností? Pokud vás to zajímá, klidně můžete hodit za hlavu obavy ze složitého testování a návštěvy doktora, a tak podobně. Zjistit celou pravdu je velice snadné, a navíc i rychlé. Nemusíte kvůli tomu podniknout nic speciálního, stačí, když si na internetu najdete kalkulačku BMI a během okamžiku budete vědět, jak na tom jste. Takže žádné složité testování!
Při pohledu na osobní váhu dokáže každý z nás tak nějak odhadnout, jak na tom asi je. Jenže takový odhad je opravdu jen odhad, a to znamená, že se můžete mýlit. Tělesnou hmotnost je totiž vždy naprosto nezbytné vztahovat k tělesné výšce, aktuálnímu věku, a také k pohlaví. Znáte-li tyto čtyři údaje, ve kterých se asi nikdo z nás nezmýlí, pak je můžete zadat do výpočtu a rázem bude na světě číslo, které mluví naprosto jasnou řečí.čerstvá zelenina, papírové pytlíky
Takže ve výsledku zapadnete do jedné ze čtyř kategorií – vaše hmotnost může být optimální, anebo zjistíte, že trpíte podváhou, či vás naopak sužuje nadváha anebo dokonce obezita.
Díky indexu tělesné hmotnosti – jak se výsledku takového výpočtu říká, je možné vzájemně porovnávat lidi různého věku i výšky.
Máte podváhu? V tom případě zapomeňte na hubnutí, i když se třeba nevyrovnáte modelkám, které na nás koukají z plakátů – většina z nich je kost a kůže a k ideální hmotnosti mají daleko. Raději se začněte poctivě a zdravě stravovat, protože jedině tak prospějete svému zdraví.zeleninový salát
Máte nadváhu, anebo jste dokonce obézní? I tento stav může nemile poznamenat vaše zdraví. Je jasné, že i v tomto případě je na místě okamžitá akce a dieta vás nemine. Začněte s hubnutím co nejdříve, nicméně dejte si dobrý pozor, abyste výběr té pravé diety neuspěchali. Dobrá dieta je taková, která vás nebude trápit hladem, která vás zasytí, a přitom vaše tukové polštáře půjdou postupně dolů, aniž by vás na závěr ohrozil jo-jo efekt.