Menu

Tygři v Táboře

27.4.2023 - Zvířata

Už tomu budou dva roky, co se v Táboře otevřela největší jihočeská zoologická zahrada. Původně mělo sice místo sloužit úplně jiným účelům, ale je to tak jistě v pořádku. Nejprve tu totiž byl ranč Větrovy, který měl děti odlákat od počítačů. Na ranč postupně začala přibývat zvířata, až se proměnil v zoologickou zahradu. Je tedy jasné, že účelu bylo dosaženo.
o   Děti určitě půjdou raději sledovat živá zvířata nežli ta virtuální.
klidný tygr
–         Alespoň ty rozumné děti.
Podobně jako v každé ZOO, i tady jsou největším lákadlem kočkovité šelmy. Můžete tu vidět tygra, lva, jaguára i pumu. Stejně dlouho, jako stojí návštěvníci u těchto velkých kočkovitých šelem, postojí prý i u bizonů a medvědů. Velice oblíbené jsou malé surikaty, které dokáží být opravdu velice roztomilé. A to, aniž by se o to snažily. Návštěvníky, zejména ty malé, lákají makakové a malpy. Každá správná zoologická zahrada musí mít ve svém výběhu pochopitelně zebru. Najdete ji i tady. A kromě ní i mývala, nosála, lišku, tamarína, velblouda a další druhy zajímavých zvířat.
bizon na pastvě

Odvážné vedení

Pro ředitele táborské zoo je to opravdová výzva. Jako soukromé zařízení nedostávají žádné dotace a veškeré prostředky si tedy musejí obstarat sami. Táborská zoologická zahrada nabízí i různé vzdělávací programy pro děti i mládež. Zaposlouchat se mohou pochopitelně i dospělí. Vzdělávací programy mají pro děti lákavé názvy
·        Zvířátka v zimě.
·        Příroda v ohrožení.
·        Český les.
·        Postavme si zoo.
·        Zvířecí rodinky.
sedící surikata
Město Tábor nabízí spoustu různých památek a zajímavostí. Jestliže si je nebudete chtít nechat ujít, můžete se v táborské zoo i ubytovat ve stylu safari. Penzion nabízí i wellnes centrum a saunu. Půjčí Vám horská kola a celou dobu pobytu v penzionu máte vstup do zoologické zahrady zdarma. Pobytu se nemusejí zříkat ani vozíčkáři, kteří mají k dispozici bezbariérový apartmán.