Menu

První zoubky jsou jako perličky

15.4.2019 - Business

Když se začnou klubat první zoubky, tak to je radosti snad v celém příbuzenstvu. Malé bílé perličky vypadají skutečně velmi roztomile a nikdo netuší, zdali právě tyto nebudou pak ohniskem velkých bolestí a problémů. První návštěva zubaře by měla být nejpozději ve dvou letech a poté každý rok. Čím dříve si dítě zvykne na zubaře, pak nemá v dospělosti problémy s jeho návštěvou. Zubní ordinace Liberec jsou připraveny přijmout i dětské pacienty a věnovat jim dostatečnou lékařskou péči. Je pravdou, že poslední dobou se zubaři setkávají s podstatným problémem již u poměrně mladé generace. Zoubky začnou bolet, jsou žlutohnědě zbarvené a porézní. Krásné bílé perličky se začínají měnit v hrubé, skvrnité a nevzhledné útvary. Rodiče by měli zpozornět a ne se přiklánět k tomu, že se jedná o první zoubky, které stejně brzy vypadnou.

zubní ordinace

Porucha skloviny

Bohužel se jedná o takzvané křídové zuby a objevit se klidně mohou i u dvanáctiletých pacientů. Provázeny jsou bolestmi, ale i problematickým dýcháním ústy. Pokud je postižení skutečně veliké, tak zuby velmi dobře reagují https://benesovsky.denik.cz/nehody/ctenar-popsal-jak-lide-reaguji-na-sirenu-a-majak-20171214.html na chlad a teplo, natož na čištění zubů, které je přímo bolestivým zákrokem.

Co stojí za tímto problémem, se ještě zcela zřetelně neví a v úvahu se připouští jen nějaké varianty.

čištění zubů

  1. Velké užívání antibiotik, které se dnes předepisují snad úplně na vše.
  2. Možná změkčovadla umělých hmot, která se do těla dostávají společně s potravou. Ono není divu, vždyť ve většině případů se již potraviny běžně balí do plastových obalů, včetně vody.
  3. Ovšem i nedostatečná a zanedbaná péče o zuby může stát jako další viník před lavicí obžalovaných. Ačkoliv by spíš mohla být v kombinaci ještě s nějakou jinou příčinou.
  4. Nedostatečná výživa, kdy tělo již od základu nedostává potřebné vitamíny a minerály. A je pravdou, že dnes se moc u dětí na stravovací návyky nehledí nebo spíš se nedomyslí důsledky problémů.

Pravidelnou zubní kontrolou se dají problémy nebo nemoci odhalit podstatně dříve a již lze proti nim začít bojovat.