Menu

Proč mít doma i dřevěné hračky?

25.10.2019 - Zboží

Dnešní doba je plná všemožných vymožeností a celkové modernizace, což se samozřejmě promítá do všech koutů našich životů. Výjimkou nejsou ani děti a s nimi neoddělitelně spojené hračky. Je skoro neskutečné za jak krátkou dobu došlo k, tak velkému pokroku. Není tomu tak dávno, co se do dětských ručiček dostávaly především hračky vyrobené ze dřeva. Dnes se setkáte s pohrdáním nad těmito hračkami a smutnými obličejíčky, které by v dobách minulých zářily dětským nadšením. Proč bychom se ale od těchto hraček neměli úplně odklánět a zanevřít na ně?
Dřevěný houpací kůň
Jako první lze uvést například zdravotní nezávadnost. Až velice často se na televizních obrazovkách setkáváme s upozorněním na určitou hračku vyrobenou většinou z plastu, protože může mít neblahé dopady na zdraví našich nejmenších. Tento fakt se uplatňuje také u přírody, protože na rozdíl od plastu je dřevo přírodním materiálem. Nedochází tak k uvolňování toxických látek při jejich výrobě ani při následné likvidaci.
Velkou výhodou je také většinou skvělá opracovanost. Hračky tak neobsahují ostré části a rohy, jimiž by se mohly děti poranit a závažně si ublížit. Vědecky potvrzen je i skvělý vliv na rozvoj motoriky, fantazie a kreativity. S tímto jevem se můžeme setkat například u tradičních kostek, ze kterých si můžou naše ratolesti postavit cokoli je napadne nebo u hraček, které si musí sami s pomocí své fantazie dotvořit k obrazu svému, čímž získávají i zkušenosti do budoucnosti v podobě vyšší zručnosti. Vhod vám určitě přijdou i peníze, jež s jejím pobízením ušetříte. Prvotní investice se sice zdá trochu vyšší, což se ovšem vyrovnává dlouhou životností a nesnadným poničením. Navíc jsou i časově flexibilní, protože jsou vhodné jak pro batolata, tak i pro děti školního věku.
Dřevěná včela
I když nepatříte k milovníkům lidových tradic a preferujete především moderní styl života, měli byste alespoň jednu takovou dřevěnou hračku doma mít.