Menu

Při jízdě na kole se vůbec nemusíme namáhat

24.3.2019 - Zboží

Pokud bydlíme převážně v kopcovitém terénu, tak si vždycky budeme muset tak trochu šlápnout do pedálů, ačkoliv i to již v dnešní době není zase až tak úplná pravda. Pokud si totiž pořídíme elektrokolo, tak i toto může být pouhý mýtus, pokud ovšem nám bude dostatečně dobře fungovat baterie. Pokud bohužel ne, tak rozhodně propotíme tričko, než se někam dostaneme, jelikož kola mohou vážit klidně i desítky kilogramů. Na druhou stranu tento výrobek pomůže lidem, kteří dokonce nikdy na kole neseděli a nezvládli by terén nebo zase mají nějaké zdravotní omezení. Jen je třeba vybrat správnou baterii s dobrou výdrží, například nabízí některé možné typy.

nabíjení

Základní nebo dražší model

Pokud bude řeč o kole, tak rozhodně je zde rozdíl v investici. I tak se musí předpokládat, že to není levná záležitost, vždyť se přibližujeme s pohodlím k malému motocyklu. Základní modely mají většinou dojezd zhruba na 50 km, když zvolíme o trochu lepší baterii, můžeme si ho zvýšit až na dvojnásobek, ovšem také se musí počítat s tím, že pravidelným užíváním bude kapacita baterie klesat. Dražší modely mají i vyšší dojezd, což může být klidně až trojnásobek na jedno nabití. Otázkou je jak moc často budeme kolo využívat, v jakém terénu a samozřejmě ještě budou rozhodující i údaje samotného jezdce.

symbol

Další zaměření

Pokud bychom baterii nabíjeli častěji, tak rozhodně by bylo na místě si vybrat takovou, která se dá snadno odnímat a zase zapojovat. Je dobré si zároveň zjistit, jak dlouho bude trvat doba plného nabití. Většinou se pohybuje kolem 3-4 hodin. Výhodou je, že v dnešní době se s tímto typem kol běžně počítá a již existují i místa, kde si můžeme kolo dobít přímo na cestě v terénu a mnohdy i bezplatně. Některé stanice jsou již součástí internetových stránek. Jen musíme mít vlastní nabíječku. K běžnému dobití postačí obyčejná zásuvka, tudíž si nemusíme dělat obavy, že bychom museli někde zůstat viset na cestě. Jen to vždy správně naplánovat. Zásuvku v lese těžko najdeme.