Menu

Pohodlí ve vaší domácí kanceláři

27.4.2023 - Business

Pokud jste typ, který denně pracuje v kanceláři, zcela jistě máte u vás doma místo i pro vaše pracovní záležitosti. Pokud pracujete několik dní v týdnu i z domova, o to víc! Tak jako v práci, tak i doma se musíte ve své kanceláři cítit dobře a mít v ní potřebné pohodlí pro vaši práci. Co v takové domácí kanceláří nesmí chybět?
kancelářské křeslo venku

KVALITA PRO VAŠE ZÁDA

Jelikož je práce v kanceláři sedavého charakteru, je naprosto nevyhnutné to, v jaké poloze a na jaké židli, denně budete trávit svůj čas. Nechcete si přece ničit vaše záda, ani krční páteř nepohodlnou a tvrdou židličkou. Proto zapomeňte na možnost, brát si pro vaše pracovní záležitosti židli z kuchyně, ale pořiďte si něco extra. Zasloužíte si to a budete za to ještě rádi.
domácí kancelář
Jak vybrat vhodnou židli a dle čeho se řídit?
1. Tvarovatelná – je nutno podotknout, že i vaše tělo má při sezení nějaký tvar a pokud se nechcete zbytečně hrbit, musíte si pořídit tvarovatelnou židli, která vaši páteř uvede do ty správné polohy. Rozhlížejte se nejlépe po takové, která má bederní opěrku, tolik důležitou pro vaše záda.
2. Podhlavník– není ho nevyhnutné mít, ale věřte, že neskutečně pohodlné a pomocné. I to, v jaké poloze se nachází vaše hlava, nebo možnost si ji na chvíli někam opřít, se může zdát po vaší práci, jako vděčná pomoc.
3. Čalounění– jedná se o potah vaší židle, která má zajistit vaše pohodlí. Jednoznačně se mezi pohodlnost zařazuje měkkost a v tom tkví kouzlo čalounění. Nenechte se odradit, že se tento potah časem zničí, dnes se už vyrábí velice odolné čalouněné potahy, které vydrží i roky ve stejném stavu.
4. Opěradla– nepostradatelnou částí vaší kancelářské židle, by měli být opěradla na ruce, které si většinou při práci za počítačem potřebujete o něco opřít. Bude se vám lépe psát a pracovat. Vybírejte proto pečlivě.
5. Polohovatelná– pro vaši spokojenost je ideální koupit si židli, která má možnost přirozeně si ji přizpůsobit vašemu tělu. Oblíbené jsou i židle s možností mírného houpání, které uklidňuje a vaše záda si příjemně odpočinou.
Při pořizování vaši kancelářské židle pro domácí využití, myslete především na váš komfort, ergonomickou stránku židle, její výšku a polohovatelnost. Později budete rádi, že jste se o své zdraví a pohodlí postarali tým nejlepším možným způsobem.