Menu

Počítačoví sportovci

27.4.2023 - Sport

                Většina z nás má počítač spojený se zábavou nebo prací, třeba úředničinou. Jde to ale skloubit? Pro každé dítě narozené po roce 2000, patří počítač k neodmyslitelné součásti života. Zároveň pro starší generace je počítač pouze pracovní záležitost.

                Svět se dělí na dva tábory. První tábor jsou odpůrci počítačových her. Ti tvrdí, že na hrách vzniká závislost, kazí naše milované potomky a mnoho dalších argumentů. Druhá skupina obyvatel je naprosto opačného názoru. Pro tyto lidi jsou počítačové hry zpestřením každodenního života, odreagování od nepříznivých vlivů na naše zdraví a v neposlední řadě, třeba zbavení se deprese a jiných nepěkných pocitů.
pracovní stanice
                V dnešní počítačové době ten kdo nemá počítač – jako by nežil. Když už se naše školství přizpůsobilo nové době a domácí úkoly se píšou na počítači, proč bychom se MY jako novodobí příslušníci civilizovaného světa nemohli také přizpůsobit počítačové éře. Počítačové hry zažívají velký boom ve světě. Vývojáři se snaží stále zdokonalovat své výrobky, a proto nejnovější počítačové sestavy za dva roky už jsou z módy.  Tato doba dala vzniknout zaměstnání, které do této doby nemohlo být – Hráči počítačových her. Tito „sportovci“ hrají své oblíbené počítačové hry a přitom si vydělávají nemalé obnosy peněz. Soutěží mezi sebou v nejrůznějších hrách od simulátorů přes střílečky až po masivní multiplayerové hry.

                Takzvaní Gameři tráví několik hodin denně trénováním různých taktik, jak přelstím své protivníky. Jsou v hojném počtu sponzorováni a o finance se nemusí bát. Po celém světě se pořádají turnaje v těchto hrách jako například: World of Tanks, League of Legends, Dota 2, Counter Strike: Global Offensive a mnoho dalších. Tyto turnaje s cenami přesahující mnohdy sta tisíce ne-li milióny Dolarů, jsou velmi hojně navštěvovány a jsou velmi publicisticky propagovány.
malý kluk u pc
                Počítačové hry jsou v dnešní době velký fenomén, který jen tak nevymizí. Společnosti, které vyvíjí nové počítačové hry, mají několika miliónový roční obrat. To jestli je na počítači člověk závislý nebo to považuje za svou práci, to už je na zvážení každého jednotlivě. Nedivil bych se, kdyby za dvacet let se vyskytla nová disciplína na budoucích Olympijských hrách s názvem – Počítačové hry. Nesuďme tyto lidi, protože přežívají, jak nejlépe umí a mají svobodnou vůli si vybrat, co chtějí dělat.