Menu

Plastová bedna pro přepravu a skladování (nejen) zemědělských komodit

19.3.2023 - Business
Plastová bedna pro přepravu a skladování (nejen) zemědělských komodit


Představte si, že byste měli naprosto bezpečně a spolehlivě zajistit skladování a transport zemědělských komodit. Kupříkladu byste byli osloveni soukromými farmáři – pěstiteli luštěnin, které na našem trhu mají své důležité zastoupení, a bez nichž se nemohou obejít jak vegetariáni, tak i mnozí další stoupenci zdravé výživy. Kombinace luštěnin a obilovin totiž vytváří komplexní složení aminokyselin, které zcela zastoupí masitou stravu. Luštěniny se po sklizni mohou skladovat ve vhodných nádobách, které však musí splňovat určité podmínky. Za prvé musí být dostatečně velké a robustní, aby se tato činnost vyplatila, a aby tu nedocházelo ke zbytečným ztrátám vlivem poškození nádob a vysypávání jejich obsahu.

různé druhy luštěnin

Za druhé musí jít o přepravky zabezpečující zemědělské komodity před vnějšími vlivy, tedy zejména před prachem, zvýšenou vlhkostí, kontaktem s dešťovými srážkami, sněhem, námrazou atp. Mělo by tedy jít v ideálním případě o plastové bedny s uzavíratelným víkem. Logistika si však také klade další neúprosná kritéria, a sice schopnost pokládat bedny na sebe do stohů, aby je bylo možné přepravovat ve velkých přepravních kontejnerech. To znamená, že vyskládané bedny s luštěninami do několika vrstev nad sebou musí mít patřičnou nosnost. Toto není pro výrobce snadný úkol, zvláště tehdy, půjde-li o potravinářský plast, který zemědělské produkty ničím nekontaminuje, je lehký a zároveň musí být velmi stabilní, pevný a spolehlivý i po mnoha letech náročného provozu.

fazole v dlaních

Výrobce plastových beden dokázal všechna náročná kritéria vměstnat do jednoho výrobku a prokázal jím, že se jedná o vhodného kandidáta nejen pro přepravu luštěnin, ale i dalších druhů zboží zemědělského i průmyslového či spotřebního charakteru. V bednách můžete bezpečně a dlouhodobě skladovat třeba plastové hračky, sportovní potřeby, díly pro automobilový průmysl, elektroniku, spojovací součásti a mnoho dalších výrobků.