Menu

Pět let cestování

27.4.2023 - Www


Okolnosti před pěti lety vám přinesly příjemnou povinnost. Jednou měsíčně podniknout cestu do hlavního města. Tou okolností bylo narození vnoučka. Pro vytíženost jeho rodičů bylo potřeba zajistit jeho opatrování jednou za měsíc, po dobu tří dnů. Co víc si mohou prarodiče přát? Možnost trávit čas se svým vnukem je v důchodu tou nejsmysluplněji využitou dobou.

V klidu a pohodě

Štěstí vám přálo hned před prvním odjezdem. Na internetových stránkách jste chtěli najít optimální vlakové spojení, které vám neudělá ve vašem důchodovém rozpočtu velkou díru. A zrovna v tuto dobu začínal svůj provozsoukromý dopravce.

Vlakové spojení s hlavním městem, které nabízelo nejen přijatelné ceny jízdného, ale rovněž servis během cesty, vás zaujalo. Po vyřízení kreditové jízdenky jste doma u počítače, na jeho www stránkách, vybrali datum, hodinu odjezdu, číslo vagonu a sedadel.

Hned první cesta vás příjemně překvapila. Sedačky, umístěné naproti sobě, s malým servírovacím stolkem mezi nimi. Během cesty vám obsluhující personál nabídl minerální vodu, mátový čaj, čerstvě uvařenou kávu, denní tisk a časopisy. A to vše zdarma, jako pozornost provozovatele. Navíc jste si mohli objednat občerstvení z jídelního lístku, který jste měli celou cestu k dispozici. Cesta v tak příjemném prostředí i rychleji ubíhá. Zařízení připomínalo spíš oblíbenou kavárničku, než vagon.

Dnes už jezdíte tímto vlakovým spojením i se svým vnukem. Vždycky se na týdenní pobyt u vás na vesnici nesmírně těší. Každá cesta je pro něho velkým dobrodružstvím. V posledním roce přibyl ve vlakové soupravě vagon, ve kterém jsou sedačky řazeny po dvojicích za sebou. Jsou vybaveny malými monitory a sluchátky. Během celé cesty je na nich možno sledovat pohádky nebo zajímavé filmy.

Po celou dobu pěti let se úroveň cestování nemění. Příjemný palubní personál vás pokaždé s úsměvem přivítá a uvede na vaše sedadla. A pokud máte těžká zavazadla, ochotně vám s nimi pomůže.