Menu

Nový druh vína

8.11.2019 - Zboží

Pokud si nyní významně klepete na čelo a domníváte se, že autorovi článku haraší na cimbuří, tak se mýlíte. Modré víno skutečně existuje a prodává se. Ne, není modré jen svým názvem, jako třeba Modrý Burgund. Je takové skutečně i svým zabarvením. Pokud nevěříte, podívejte se na modré víno worldofwines.eu a také si jej zde ihned objednejte. A když už je budete popíjet, nebo se na něj zatím pouze těšit, můžete si přečíst o tomto produktu něco více.Pohled na vinice
Víno již v lahvi se jmenuje Gik. Původu hroznů se nedopátráte. Používají se pokaždé jiné a oba druhy, tedy jak bílé, tak červené. Zvláštní zabarvení mu dodávají přírodní ingredience, na kterých pracovala universita. Ne, nic chemického, jde o přírodní zdroje barviv.
Přestože je toto víno poměrně mladé v pravém slova smyslu, už je vyváženo údajně do více než dvaceti pěti zemí světa. Odkud? Ze Španělska, kde tento nápoj dala dohromady parta mládenců, spolu s právě zmíněnou universitou. Jako perličku možno dodat, že ani jeden z těchto mladíků není svým původem vinař.
Původně měl tento nápoj vzniknout ve Francii, ale prý zde narazil na tuhý odpor. Že by konzervatismus?
Nu, je to jejich volba, a jak se ukázalo stran financí, nebyl a dobrá. Jde totiž o velmi žádaný vývozní artikl.Vinné hrozny
O jeho chuti se vyjadřuje každý jinak. Jedni ji vychvalují a vynášejí až do nebes, a druzí ji zase haní a posílají výrobce do horoucích pekel. Převážně prý ti, kteří na tento nápad nepřišli sami a prodávají jen víno červené a bílé.
Nezbývá než vyzkoušet na vlastní jazyk. Každý má jiné představy a komu chutná sladké, nemusí mu chutnat kyselé. A obráceně.
V každém případě působí víno velmi dekorativně, a jistě i jakékoli fotky s ním budou jistě velmi zajímavé. I když zpočátku asi pro někoho poněkud neobvykle. Ale čas zcela jistě ukáže jeho atraktivitu a bude se objevovat naprosto všude.