Menu

Neváhejte se dozvědět o výhodách samonosného schodiště

13.6.2019 - Zboží

Samonosné schodiště kmkdesign.cz najde uplatnění v interiérech i v exteriérech. Jaké jsou výhody tohoto zajímavého konstrukčního řešení? Nebo proč byste měli tohle řešení chtít právě ve své domácnosti? To jsou všechno otázky, jejichž odpovědi vás mohou přesvědčit pro investici do samonosného schodiště. Výhody skutečně hovoří za to, že jde o zajímavě řešenou konstrukci, která však má i svá negativa. Jakmile je však všechny pečlivě promyslíte, získáte z toho konečné řešení, pro které se můžete stoprocentně rozhodnout.Samonosné schody v exteriéru.jpg

Je to správná volba nebo nikoliv?

Existuje více typů těchto konstrukcí, které můžete ve své domácnosti využít. Některé jsou praktičtější, některé naopak méně. Příkladem může být točitá konstrukce, která sice dokáže ušetřit mnoho místa, ale zároveň je nepohodlná k používání a v některých interiérech nevypadá vůbec dobře.
Samonosná konstrukce může v někom vzbudit dojem velmi zajímavého řešení, ale zároveň mohou nastat obavy o životnost takového řešení. Možná se ptáte, proč tomu tak je?

„Neúplná“ konstrukce může klamat

Protože tato konstrukce je tvořena samotnými schody, může člověk pochybovat o jejich životnosti. Pokud jsou zhotoveny správně, pak není třeba mít jakékoliv obavy, ale v případě, kdy budou špatným způsobem zakomponovány do zdi, může nastat problém. Je tedy nutné obrátit se na takového zhotovitele, který má s tímto typ schodiště dostatečné zkušenostiSkleněné schody bez podpor.jpg

Jak je to s prostorem pod konstrukcí?

Co je typickou vlastností tohoto typu konstrukce, je rychlost zhotovení. To totiž trpá třeba jenom dva dny, což je opravdu krátká doba na to, abyste měli přemýšlet o jiné alternativě. Stejné je to i v ohledu místnosti pod touto konstrukcí. Je možné využít hned několik způsobů, které vytvoří další místnost ve vašem interiéru. Jaký je však nejčastější?