Menu

Nebezpečná jízda za volantem

27.4.2023 - Životní styl

Není jenom čím dál tím více automobilů, kterých přibývá, ale i řidičů, kterých láká pocit sedět za volantem a řídit stroj, který vůbec není pod kontrolou, pokud mu nevěnujeme potřebné znalosti a pozornost.
S množstvím řidičů stoupá i nespočet dopravních nehod, které mají za následek to, že řidiči podceňují nebezpečí, které za volantem hrozí.
nabourané auto

Je ještě bezpečné jezdit autem?

V mnoha ohledech není. Je to i z toho důvodu, že se přístup nových nebo už stávajících řidičů změnil v jeden velký boj o to, kdo na silnici vyhraje konflikt „kdo z koho“. Najde se několik situací, se kterými se denně můžete setkat v provozu a jsou hodné toho, abyste se z nich chytali za hlavu. To vám však pocit bezpečné jízdy nezaručí a nezmění ani skutečnost, že v momentě, kdy sednete do auta, stává se z vás snadný terč nehody.
Můžete být zkušený a zodpovědný řidič, ovšem nemůžete předpokládat, že ostatní řidiči se budou chovat stejně.

Je možné s tím nějak bojovat?

Policie dělá co může, o tom není pochyb. Ovšem je pravdou, že nemůže být u všeho, co předpovídá tomu, že ve vozidle sedí řidič, kterého jízda se vymyká znakům bezpečnosti vůči sobě a ostatním na silnici.
Dobrým pomocníkem, který i příslušníkům policie pomáhá řešit nepředvídatelné situace a problémy v provozu, je kamera ve vozidle.Věřte tomu, že vůbec není zbytečné si ji pořídit a případně poslat policii záznam, na kterém je vidět, že se daný řidič chová lhostejně a ohrožuje všechny kolem sebe.
Poměrně hodně by pomohly i přísnější tresty nebo udávané pokuty, které by lidi za volantem upozornily na to, že dělají chyby, které můžou být životu nebezpečné. To je však hudba budoucnosti a vy osobně, s tím bohužel nic neuděláte.
dopravní nehoda

Někteří se auta vzdávají

Je čím dál více lidí, kteří se jejich auta vzdali a rozhodli se využívat možnost dopravy, kterou je ta veřejná. Z hlediska ochrany jejich života, ušetření veškerého stresu a napětí, kterému se za volantem nevyhnete, je to i pochopitelné.
Někdy je totiž lepší využít možnost, která vás zbaví strachu z toho, že se vám něco stane jenom proto, že se nějaký frajer za volantem neřídí dle toho, co je pravidlem správné a spolehlivé jízdy v automobilu.