Menu

Mějte záruku (nejen) čistoty

13.5.2019 - Zboží

Když má někdo venkovní bazén, třeba někde uprostřed své zahrady, má to svoje nesporné výhody. A bohužel také nevýhody.

Výhody jsou jasné každému, kdo někdy takový bazén uprostřed léta viděl a dokáže si představit to dobré, co by se v něm dalo podnikat. Dá se v něm plavat, koupat, dovádět a kdo ví, co všechno ještě.

Ovšem nevýhody jsou těm, kdo nemají bazén, leckdy utajeny. Pokud nemají ani nedbalého souseda, nevidí, jak snadno dojde k přeměně takové původně čisté bazénové vody v kalnou odpuzující břečku.
venkovní bazén

Stačí, aby do takového zahradního bazénu napadalo listí z okolní vegetace, aby tam něco zanesl prach a něco třeba i divoce žijící zvířectvo nebo zdomácnělí lidé, a je zle.

A pomoc? Jak se jenom chránit, když nejde sundat ze stromů a keřů všechno listí, když nejde zabránit poletování pylu, prachu a kdo ví, čeho všeho ještě?

Jedna možnost tu naštěstí stále ještě je. Jsou to snadno dostupné bazénové fólie, jimiž lze takovou vodní nádrž v době, kdy není používána, zakrýt. Jistě, bazén nemůže být zakrytý neustále a tudíž do něj stejně tu a tam něco pronikne, jenže díky právě plachtě je toto riziko znečištění sníženo na minimum. A to je nesporná výhoda.
bazénová voda

Stejně jako může být nespornou výhodou i to, že bazénové plachty nejednou nejen chrání před špínou, ale splní i leckterou další funkci. Ty obyčejné mohou dejme tomu zabránit pádu dětí do vody v nestřeženém okamžiku, ty solární pak navrch ještě přičiněním slunečních paprsků vodu zdarma ohřívají a po setmění brání jejímu příliš rychlému ochlazování.

Takže jsou takové plachty více než užitečná věc. Něco takového by mělo být dopřáno každému venkovnímu bazénu. Aby si to užíval bazén i lidé v něm.

Solárních a krycích plachet, respektive zde dosud nezmíněných geotextilií, chránících bazén pro změnu zdola, je k sehnání dost a dost a jen osoba neznalá či hlupák jimi může opovrhovat.

Protože dokážete si představit rozdíl mezi bazénem s plovoucím spadem a bez něj? To je rozdíl, že?