Menu

Lustry podle materiálu

13.11.2021 - Zboží
Lustry podle materiálu


Pokud přemýšlíte, který lustr se hodí do vašeho obývacího pokoje či do jiné místnosti, kterou zařizujete, pak máte mnoho možností. Lustry se vyrábějí ze dřeva, kovu, skla, ale i plastu. Mají různé styly, tvary, barvy a tak je třeba zvážit, kam tedy přesně lustr potřebuje. Je třeba si také ujasnit, zda doma máte konkrétní styl pokojů. A následně podle toho daný lustr vybrat.

závěsný lustr

V módě jsou retro lustry, které se hodí, jak do kuchyně, tak do obývacích pokojů. Velmi oblíbené jsou i lustry s LED svícením, které jsou úsporné a zároveň udělají potřebné světlo. U některých můžete měnit intenzitu i barvu světla. Od žluté k bílé podle potřeby. Takže k večeru můžete bílé světlo ztlumit a udělat z něho teplé žluté, které se před spaním doporučuje. Díky tomu si zajistíte lepší usínání a kvalitnější spánek.

Lidé se také často vracejí k dřevěným lustrům. Dřevo je velmi tradiční materiál a hodí se do mnoha stylů pokojů. Dřevo bývá často kombinováno se sklem či kovem. Tyto dřevěné lustry v kombinaci s dalším materiálem vypadají krásně nejen v nově zrekonstrovaných staveních starých několik let, ale také v novostavbách či bytech. Dřevo má svoje kouzlo a působí velmi uklidňujícím dojmem. Dodá místnosti větší pocit domova.

dřevěný lustr

Dřevěné lustry se dají zakoupit i jako ručně vyráběné. Při ruční výrobě tak vznikají jedinečné a velmi originální lustry, které zútulní a doladí vaši místnost. Nabídka těchto dřevěných lustrů je velmi široká a vy tak máte možnost si vybrat přesně takový, který se vám bude líbit a který se vám bude hodit do vaší místnosti. Můžete si také nechat vyrobit lustr i přímo na zakázku. Ale pokud spěcháte a nebo se chcete inspirovat, pak se podívejte na nabídku lustrů a nechte se inspirovat a uvidíte, který z nich vás osloví. Je tedy jen na vás, jaký lustr si vyberete a kterému materiálu dáte přednost. Důležité je aby ladil do vaší místnosti a plnil svůj účel a to i po estetické stránce.