Menu

Lustry podle materiálu

13.11.2021 - Zboží

Pokud přemýšlíte, který lustr se hodí do vašeho obývacího pokoje či do jiné místnosti, kterou zařizujete, pak máte mnoho možností. Lustry se vyrábějí ze dřeva, kovu, skla, ale i plastu. Mají různé styly, tvary, barvy a tak je třeba zvážit, kam tedy přesně lustr potřebuje. Je třeba si také ujasnit, zda doma máte konkrétní styl pokojů. A následně podle toho daný lustr vybrat.

závěsný lustr

V módě jsou retro lustry, které se hodí, jak do kuchyně, tak do obývacích pokojů. Velmi oblíbené jsou i lustry s LED svícením, které jsou úsporné a zároveň udělají potřebné světlo. U některých můžete měnit intenzitu i barvu světla. Od žluté k bílé podle potřeby. Takže k večeru můžete bílé světlo ztlumit a udělat z něho teplé žluté, které se před spaním doporučuje. Díky tomu si zajistíte lepší usínání a kvalitnější spánek.

Lidé se také často vracejí k dřevěným lustrům. Dřevo je velmi tradiční materiál a hodí se do mnoha stylů pokojů. Dřevo bývá často kombinováno se sklem či kovem. Tyto dřevěné lustry v kombinaci s dalším materiálem vypadají krásně nejen v nově zrekonstrovaných staveních starých několik let, ale také v novostavbách či bytech. Dřevo má svoje kouzlo a působí velmi uklidňujícím dojmem. Dodá místnosti větší pocit domova.

dřevěný lustr

Dřevěné lustry se dají zakoupit i jako ručně vyráběné. Při ruční výrobě tak vznikají jedinečné a velmi originální lustry, které zútulní a doladí vaši místnost. Nabídka těchto dřevěných lustrů je velmi široká a vy tak máte možnost si vybrat přesně takový, který se vám bude líbit a který se vám bude hodit do vaší místnosti. Můžete si také nechat vyrobit lustr i přímo na zakázku. Ale pokud spěcháte a nebo se chcete inspirovat, pak se podívejte na nabídku lustrů a nechte se inspirovat a uvidíte, který z nich vás osloví. Je tedy jen na vás, jaký lustr si vyberete a kterému materiálu dáte přednost. Důležité je aby ladil do vaší místnosti a plnil svůj účel a to i po estetické stránce.