Menu

Krásy Irska

3.2.2019 - Cestování

Pokud jste milovníci anglicky mluvících zemí, tak určitě nesmíte vynechat s návštěvou Irsko. Je to země věčné zeleně a její příroda je opravdu ikonická. Na loukách se neustále pasou ovce a krávy a všude je ticho a mír. Co ale nabízí tato země ? Sice se zde mluví anglicky, ale buďte připraveni, že jejich akcent je dosti patrný, a i pro Vás jako pro laiky, to bude znít poněkud neobvykle. Nemusíte se však vůbec obávat, že byste se nedorozuměli.
národní park Isrka

Irové jsou proslulí svými hospodami a pitím piva obecně. Kromě piva se tu opravdu ve velkém konzumuje vyhlášená irská whiskey. Pokud budete někdy v Irsku v období dne svatého Patrika, tak si určitě nezapomeňte přibalit něco zeleného na sebe. Tento den je v Irsku státním svátkem a opravdu byste se zde ve svém civilu neztratili. Irové jsou na svého patrona patřičně hrdí, neboť zbavil podle legendy jejich zem hadů. A to je pravda. V této zemi prostě nenarazíte na hada a ani zde nikdy nežili. Což může být velmi dobrá zpráva pro ty z vás, kteří trpí fobiemi z těchto živočichů.

Kromě hospod je zde také plno kulturních památek, které stojí za zmínku. Mezi ty opravdu top patří bezesporu keltské hroby, kterou jsou i na seznamu památek UNESCO. Dalším takovým skvostem je určitě hlavní město Dublin, které bylo a je inspirací mnoha umělců (především malířů).
zřícenina chaty

Jste milovníci hudby? Tak to si v Irsku opravdu přijdete na své. Stejně jako o Češích, tak i zde platí, že co člověk, to muzikant. Takovým úkazem je i třeba irský zpěvák Ed Sheeran, který už od svého dětství zpíval a hrál na ulicích. Irové mají prostě hudbu v krvi a rádi si tak krátí dlouhé zimní večery v hospůdkách.

Pokud se sem chystáte v letních měsících, tak buďte připraveni na trochu chladnější počasí, než máme my u nás v Čechách. Říká se, že je zde celoročně stejné počasí vlivem Golfského proudu. Stejné asi úplně není, ale rozhodně si s sebou přibalte deštník.