Menu

Když jde o půjčky, měli byste dobře počítat

16.5.2019 - Ekonomika

Jaká je podmínka úspěchu, když žádáte o půjčku? Přece vybrat si tu pravou! A jak to uděláte? Přeci tak, že při jejím výběru použijete kalkulačku, nebudete věřit na sliby, a všechno si ověříte v řeči čísel. Jedině tak si můžete být plně jistí tím, že nikomu nenarazíte.
A pokud jde o kalkulačky a výpočty v kategorii půjček, tak dokonce nemusíte mít ani vlastní kalkulačku. Na internetu jich naleznete hned celou dlouhou řadu, které jsou již předem připravené k tomu, aby vám posloužily pro porovnání půjček, o jaké budete mít zájem.
Dokonce je tam k mání i jedna speciální kalkulačka – řeč není o ničem jiném, než o kalkulačce americké hypotéky nebankovnihypoteky.net, která slouží k porovnání výhodnosti právě těchto finančních produktů.

dolar a jásající dav

Je ta půjčka výhodná?

V každém případě, vždy když se zajímáte o to, jak je která půjčka výhodná, měli byste se zajímat o jedno konkrétní číslo – o to, kolik peněz přeplatíte celkově za dobu, po kterou budete vámi zvolenou půjčku splácet. Všechny ostatní parametry je možné zkreslit a podat tak, aby působily lákavě, i když mají ve skutečnosti nějaký háček. Ovšem celkový (nikoli roční – jak udává RPSN) přeplatek se nedá nijak zkreslit ani upravit. Zkrátka vypovídá o tom, co by vás mělo v první řadě zajímat.

hrst dolarů

Jaká půjčka je nejlepší?

U americké hypotéky jistě stojí za to se na chvíli zastavit. Tato půjčka se totiž těm ostatním více vymyká. Opustila totiž klasický model toho, že musíte poskytovateli půjček sdělit, na co přesně hodláte půjčené peníze využít a jejich použití musíte i následně doložit. U americké hypotéky po vás toto nikdo chtít nebude. Můžete žádat o libovolně vysokou sumu peněz na cokoli – dokonce to ani nemusíte nikomu sdělit a váš plán může být tajný. Stačí dostatečná bonita a vhodná nemovitost jako záruka a můžete získat půjčku, která vás nebude zbytečně zatěžovat nesmyslnými podmínkami.