Menu

Kdy vám zaplatí za zpoždění?

3.6.2019 - Zboží

Když má letadlo zpoždění, má většina cestujících zpravidla smůlu. Prostě se přiletí, až se přiletí, a nic se s tím nenadělá. Protože stroj nelze po nebi popostrkávat nebo táhnout, aby byl v cílové destinaci dřív, a jít napřed také nejde.
Ovšem jsou i výjimky. Především ty uvedené v evropské regulaci EC 261/2004.
Jak tato jasně praví, náleží cestujícím zpožděných letů v konkrétních případech mimo jiné i finanční odškodnění, dosahující až šesti set eur.
Aby pasažér ale takové odškodnění dostal, musí být splněno několik podmínek.

čekání v hale

A tak se někteří lidé dočkávají odškodnění, jež jim alespoň trochu spraví náladu. Ovšem někteří také ne. Protože se najdou i dopravci, kteří se chtějí z povinnosti platit vykroutit a tudíž se pokoušejí svést vinu na objektivní příčiny, jako jsou rozmary počasí a přírody, bezpečnostní situace, omezení letového provozu či stávka třetí strany. Respektive s poškozenými vůbec nekomunikují a doufají, že se časem na ono odškodnění za zpožděný let zapomene, že to poškození vzdají. Což se někdy také stává.

odletová tabule

Ovšem stávat by se to nemělo. A proto jsou už i u nás právníci, kteří jsou připraveni ono odškodnění z dopravců pro své klienty vyrazit, i kdyby se to mělo dostat až před soud. Ti dobře vědí, jak zjistit o zpožděném letu pravdu, vědí, jak to u soudu chodí a jsou tak aeroliniím zdatným protivníkem. A co je na nich nejsympatičtější – berou si svou provizi teprve z vymoženého odškodnění, takže poškození pasažéři nemohou za žádných okolností prodělat.
A tito právníci jsou tu i pro vás. Pokud je snad někdy budete potřebovat.