Menu

Jak připravit Váš domov na Vánoce

27.4.2023 - Domov

Už se nám blíží Vánoce, a obchodní řetězce prodávají předměty s Vánočními motivy už od začátku listopadu. Někdo se rád připraví na Vánoce dříve někdo později, ale každý si každé Vánoce pokládá otázku, jak připrav svůj domov na příchod Vánoc.
pes santa

Okna

Někdo si do oken vylepuje obrázky s Vánočními motivy, někdo zase instaluje světýlka, a lidé se předhánějí ve výzdobách, aby to šlo na venek vidět. Nejvíce to frčí například v zahraničí v Americe, a to zdobení rodinných domů. To, když poté chodíte po ulicích, to je krásná podívaná. Můžete také využít místo na parapetě, vystavit různými Vánočními prvky či třeba postavit Betlém.

Domácí mazlíčci

Nevynechávejte v přípravě na Vánoce ani svoje mazlíčky, v době Vánoc se prodává mnoho oblečků pro psi, například můžou vypadat jako sobi, klidně Ježíška, stromeček. Nebo klasické Vánoční svetříky. Ono bude hned lepší když Vás přivítá Váš pejsek při návratu domů v nějakém hezkém Vánočním oblečku.

Cukroví

K Vánocům neodmyslitelně patří pečení cukroví. Správnou rodinu o Vánocích poznáte tak, že je jejich byt nebo dům provoněn krásnou vůní různých druhů cukroví. Do této činnosti se nebojte také zapojit mladší děti, které budou nadšené. Jenom pečení cukroví Vám dá pocit pohody o Vánocích, a to snad každý v této době snaží vytvořit.

Adventní věnec

Slouží k tradičnímu odpočítávání čtyř týdnů adventů do Vánoc. Každou neděli se zapaluje další svíčka. Nebo adventní věnec se dá udělat i bez svíček, a zavěsit na vchodové dveře, to určitě vždy, když přijdete domů, naladí Vaši náladu na tu Vánoční.
svíčky na věnci

Nalaďte si televizi nebo rádio

Ono se to nezdá, ale jen poslouchání některých z Vánočních koled, nebo sledování typických Vánočních pohádek a filmů jako je Mrazík, Sám doma a mnoho dalších přinese do Vašeho domova tu Vánoční pohodu. Při Vánočních koled také dobře odsýpá Vánoční úklid. Do všeho můžete zapojit děti, sice to půjde možná pomaleji, ale budou se cítit potřebné.