Menu

Jak nemít po dovolené „vybílený byt?“

27.4.2023 - Dovolená

1.       Pořiďte si kvalitní bezpečnostní zámek
Tato investice se vám určitě vyplatí, a to nejen pro období dovolených. Bezpečnostní zámek dokáže řadu zlodějů odradit. Naopak klasický zámek, který je pro ně hračkou překonat, je pro ně v podstatě takovou pozvánkou, aby se k Vám zašli podívat.
prostorná chodba
2.       Zavřete okna a řádně zamkněte
Možná Vám tento krok přijde jako úplně samozřejmý, ale statistiky hovoří jinak. Často v předodjezdovém shonu ještě rychle větráme a na letiště odjíždíme obalení taškami a kufry s několika minutovým zpožděním, to se pak lehce na tyto jinak samozřejmé kroky zapomene. Stejným problémem jsou i nedovřené dveře na balkon.
3.       Neupozorňujte zbytečně na svůj odjezd
Je přirozené, že se těšíte na to, jak si na dovolené odpočinete a že navštívíte místa, která jste nikdy neviděli. Přesto sdílejte toto své nadšení jen se svými nejbližšími a ne s každým na potkání a určitě nevyvěšujte na facebooku statusy typu: „Teď nás doma čtrnáct dní nikdo neuvidí.“
4.       Domluvte se sousedy či přáteli
Před odjezdem požádejte blízkou osobu, aby to u vás doma během Vaší nepřítomnosti několikrát zkontrolovala. Většinou se s tím pojí také žádost o zalévání květin a vybírání poštovní schránky.
5.       Cenné věci
Cenné věci zbytečně nevystavujte. Nemusí každý vidět, že máte doma poslední model plazmové televize, drahou sedačku a poličky plné starožitného porcelánu. Přitáhly by akorát zbytečnou pozornost nejen zlodějů. Pokud máte v domácnosti opravdu větší množství cenností, udělejte si jejich soupis (můžete pořídit i fotodokumentaci) a nechte si domácnost pojistit. Další možností je i instalování bezpečnostních kamer.
vloupání do domu
6.       Vytvořte zdání „života“ v bytě
Můžete si nechat nainstalovat elektronické zařízení, které bude v různých intervalech zapínat světla, popřípadě třeba rádio. Vytvoříte tak zdání, že není dům či byt opuštěný a v domácnosti se někdo pohybuje. Jedná se o chytré preventivní zařízení.