Menu

Hodiny, které si děti oblíbí

6.5.2019 - Zboží

Už od narození vašeho dítěte jste si v duchu slíbili, že ho naučíte všemu, co v životě bude nezbytně potřebovat. Jak postupně roste, mění se i jeho nároky na to, co by mělo už na svůj věk vědět. A i když se vám zdá, že je to pořád váš malý drobeček, brzy zjistíte, že je čas ho i postupně vzdělávat.
Mezi první základní pojmy, které vašemu dítěti ukážete, bude seznamování s písmeny a čísly. Hravou formou se časem dostanete i do stádia, kdy bude umět rozeznávat to, kolik je hodin, ale ještě předtím mu nezapomeňte pořídit dětské hodiny, které budou prozatím krásnou dekorací v dětském pokojíku.
hodinový ciferník

Závěsné – klasika, kterou má každé dítě

Nepokládejte umístění nástěnných hodin do pokoje vašeho dítěte jako za zbytečnost, která pro něho nebude k užitku. Právě naopak, díky barevnému motivu, na kterém budou třeba i oblíbené pohádkové postavičky, které tolik miluje, si k takové dekoraci udělá kladný vztah.
Nepopíratelně tím docílíte i toho, že se bude brzy zajímat o to, co vlastně hodinové ručičky a čísla představují.
A co vás může potěšit ze všeho nejvíce (obzvláště, pokud máte doma nespavé dítě) je to, že zvuk tikajících hodin, který se pravidelně opakuje – uspí a uklidní každé dítě.

S vkládáním tvarů – naučná forma zábavy

Mezi rozmanitým sortimentem všech dostupných hodin nalezete i takové, které vám můžou posloužit jako chytrá a účelová hračka. Vaše dítě se s pomocí barevných číslic a možnosti, jakou je jejich vkládání na správné místo, může snadno naučit to, jak k sobě patří.
budíky pro děti
Posílíte tím i jeho motoriku a mysl, takže je tato hračka vhodná už pro děti batolecího věku.
Nemějte obavy, že by vaše dítě nezaujala hračka, které principem je i to, naučit se nové dovednosti. Právě naopak – díky tomu, že se na hodinách vyskytuje mnoho barevných podnětů a obrázkových motivů, budou pro každé batole lákavým předmětem, se kterým si vyhraje a konec konců se i něco naučí.