Menu

Havajské pláže jako z katalogu

27.4.2023 - Dovolená

Naprosto bombastická dovolená, kterou si přeje každý z nás. Jako vystřižená z obrázků cestovních kanceláří, přesně taková, jak ji známe z fotografií i z našich představ, to je prostě Havaj. A pokud nejste zrovna na nic nedělání a povalování se na pláži, nemusíte se bát nudy, naopak. Havaj vám nabízí úplně všechno, co si od exotické dovolené u moře můžete přát. Najdete tu všechno, co se do rozmanitosti týče. Můžete poznávat, zažívat dobrodružství, nechat se hýčkat a rozmazlovat, můžete si užívat klidu, ale i nekonečných party.

Co rozhodně na Havaji musíte vidět, navštívit a zažít?
1.       Waikiki Beach
Říká se, nebo se alespoň říkalo v minulosti, že Waikiki je nejkrásnější pláž na světě. Však pokud pamatujete, i Peter Nagy o ní zpíval ve svém songu. Kdysi dávno na tomto místě byla jenom nevábná mokřina, ovšem dnes je tří kilometrová pláž jednou z nejznámějších na světě. Její nádherný bílý písek rámuje hlavní město Honolulu, ovšem nenechte se zmást: tento písek je sem navážen uměle z jiných ostrovů.

Na Waikiki je nejlepší asi to, že je pláž třicet metrů široká a hotely stojí doslova na písku. Tedy pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit co nejmenším nutným pohybem, to jistě potěší. Pokud si přejete vyzkoušet surfování nebo vodní skútry, je pro vás právě toto místo ideální.
2.       Hanauma Bay
Pokud vás láká šnorchlování, tato zátoka je to nejlepší místo pro vás.
3.       Waianapanapa Beach
Černý písek na pláži, který vypadá jako popel, avšak nenechte se zmást – jedná se skutečně o písek, který je obarvený kvůli lávě.

4.       Ehukai
To je ráj pro surfaře. Tady vás čekají až osmi metrové vlny!
5.       Kauai
Tento ostrov je známý svými překrásnými plážemi, klidem a hlavně téměř bezvětřím. Moře je tu skoro bez vln, což je ideální k plavání a vodním hrátkám.
6.       Hanalei Bay
Toto je tří kilometrová zátoka s nádherně bílým pískem, za níž se tyčí skvostné pohoří. Navíc není tato pláž nijak zalidněná.