Menu

Gotu kola účinky

14.7.2019 - Zboží
Gotu kola účinky


Že nevíte, co to je? Pak věřte, že rozhodně nejste jediní. Právě z tohoto důvodu jsme si pro vás připravili článek na tohle téma. Jedná se totiž o poměrnou novinku, která dokáže pěkně zatočit s mozkovými nutrienty. Na takových místech, jako je Čína a Indie na tento malý zázrak nedají dopustit. Není se také čemu divit.
nemocná žena
Gotu kola účinky se vyjímá zejména v nervové soustavě a také mozku. Má velmi pozitivní vliv. Není to ale zdaleka vše, co může tahle rostlinka, která dosahuje dvou metrů, nabídnout.
Možná že vás nepřekvapí, že je součástí tradiční medicíny. Tato medicína se nazývá Ájurvéda, což je v překladu věda o životě. Hlavním cílem medicíny je léčba a dlouhověkost.
Gotu kola se dokonce používala i na léčbu malomocenství nebo lepry. Ani jogíni na tento malý zázrak nedají dopustit.
Listy této rostlinky jsou velké a mají zvláštní tvar. Mohou vám připomínat srdce. Květy jsou zelené, ale časem se zbarvují do barvy červené nebo fialové.
Jestli je něco, co rozhodně potěší, pak to, že k pěstování nepotřebujete mnoho zkušeností. Semena lze totiž kdykoliv vysét. Květináč je ale potřeba nechat na místě, kde je dostatek světla. Rostlinný substrát je potřeba smíchat s pískem. V létě je zase potřeba dávat pozor na to, aby byla půda vlhká.
předávkování léky
Nejznámějším účinkem je, jak jsme již výše psali, ovlivňování našich mozkových funkcí. Je vhodná pro ty, kteří prodělali infarkt nebo mrtvici. Kromě toho zlepšuje paměť a pomáhá udržet pozornost.
Gotu kola, se používá také při psychických problémech. Odstraňuje tedy depresi a úzkost.
Dá se dokonce použít i zevně. Lístky se používají na onemocnění kůže, popáleniny nebo dokonce vředy. Pokud trpíte aftami, pak vám jej vřele doporučujeme.
Slyšeli jste již o Ašvagandě? Pak právě s ní můžete tuto skvělou rostlinku kombinovat. Pokud se rozhodnete o kombinaci s bazalkou, pak tím snížíte horečku.
Gotu kola navíc nemá žádné vedlejší účinky. Nesmí se ale překročit doporučená denní dávka, jinak by vás mohla bolet hlava. Těhotné a kojící ženy by se ale o užívání měly raději poradit se svým lékařem.