Menu

Dovolená v tuzemsku nemusí být nudná

27.4.2023 - Cestování

Je vám líto, že letošní dovolenou nestrávíte u moře tak, jak jste zvyklí, ale budete muset zůstat doma na zahradě? Plánujete nějaký výlet do okolí, grilování a je vám z nastalé situace úzko? Zkuste zapřemýšlet, jestli by dovolená v tuzemsku nebyla tou správnou volbou. Není to nic po vás, myslíte si?

Čechy se vám zdají nudné a nevíte o žádném místě, kde byste svou dovolenou chtěli v tuzemsku trávit? Možná je to spíše tím, že Čechy a Moravu pořádně neznáte a proto vás ani nenapadne, že by vás to zde mohlo na dovolené bavit. A přitom je tolik krásných míst, které stojí za prozkoumání. Říká se, že kromě moře máme vše, tak to pojďte prozkoumat. Dovolená v tuzemsku vyjde hodně levně a budete si ji určitě moci dovolit.  A ty krásné zážitky za to stojí.

Jaké oblasti v České republice jsou vhodné pro dovolenou? Snad všechny! V každém koutě naší republiky najdete mnoho zajímavého. Vybíráme pro vás to nej!

–  Krkonoše – naše nejvyšší hory se Sněžkou vám mají co nabídnout v létě i v zimě. Horská turistika, cyklistika a v zimě sjezdové lyžování či jízda na běžkách. Mnoho atraktivit pro děti!

–  Šumava – nádherné husté smrkové lesy, klid a tajemná atmosféra. Mnoho nenáročných sjezdovek pro děti a začátečníky a v létě spoustu příležitostí k trávení volného času.

–  České Švýcarsko – nedoceněné a nádherné místo. Dřívější moře zanechalo nádherné pískovcové skály, na kterých si užijí zábavu horolezci. I běžní turisté budou mít dostatek bezpečných tras pro své pěší výlety. Nabídka jízdy na loďkách mezi skalami nechá jen málokoho chladným.

–  Český ráj – skutečný ráj.  Nádherné pískovcové skály, zámky, hrady, zříceniny a úžasné lesy s velkým zastoupením borovic. Mnoho příležitostí pro koupání v létě.

–  Západočeské lázně
–  Krušné hory
–  Jižní Čechy
–  Beskydy
–  Vysočina
–  Morava
–  Praha