Menu

Dovolená v Itálii trochu nevšedně

27.4.2023 - Cestování

Dovolená u moře znamená pro mnoho lidí pouze ubytování v hotelu co nejblíže pláži, bazén u hotelu, all inclusive případně chození po restauracích v blízkém okolí, odpočívání na pláži, ochutnávání místních specialit, posezení na baru, nákup suvenýrů a odjezd domů.

Dovolená se může prožívat různými způsoby, je důležité, abychom si odpočinuli, nabrali nové síly a nové zážitky. Pro každého je odpočinek něčím jiným.  Pro někoho je odpočinek lenošení na pláži a pro druhého může být relaxací například pořádná horská túra.  Žádný ze způsobů není špatný, záleží na každém, jak se rozhodne svou dovolenou trávit. Pokud se vám ale omrzelo pouhé lenošení na pláži, rádi vám nabídneme alternativu.

Itálie totiž neznamená pouze pláže, moře, pizza. Itálie jsou také nádherné horské masivy a města doslova přeplněná architektonickými památkami.
 Slyšeli jste už někdy o Toskánsku?  Toskánsko je nádherná část Itálie, do které se dostanete za necelých deset hodiny jízdy autem z Prahy. 

I v Toskánsku můžete svou dovolenou prožít výhradě v hotelovém bazénu či na pláži. My bychom vám ale rádi doporučili jiný způsob dovolené.  Toskánsko nabízí mnoho měst, která by bylo hřích nenavštívit. Svou dovolenou tedy můžete naplánovat tak, že pár dní strávíte na pláži, ale potom se vydáte poznávat okolí. 

Autem se dostanete jednoduše do měst, jako jsou třeba Marina di Massa, Carrara, Florencie, Pisa a mnohé další. Určitě jste o nich jich slyšeli. V severnější části Toskánska jsou nádherné Apuánské Alpy, kde stojí rozhodně za návštěvu tamní mramorové doly.  Bílé ohromné kusy mramoru tu odváží obrovská nákladní auta úzkými cestičkami z vrcholů hor a dolů do měst.  Při stoupání navíc v dáli stále vidíte moře, úchvatné pohledy.

Mramor je bílý, až vás budou bolet oči, proto rozhodně doporučujeme sluneční brýle. Z místního mramoru jsou mnohé známé sochy světa – pro příklad uvedeme sochu Davida, který je ve Florencii. Tato socha je vytesána do jediného kusu mramoru právě ze zmíněných lomů.