Menu

Dopravní nehody se stávají

24.2.2019 - Business
Dopravní nehody se stávají

Skutečně se na silnici může stát cokoliv a bohužel i ten nejzodpovědnější řidič může způsobit dopravní nehodu. Nejsou to věci a situace, které se plánují. Samozřejmě by se mělo v silničním provozu předvídat, ale mnohdy stačí sekunda nepozornosti a problém na světě dřív, než bychom ho očekávali. Je pravdou, že pokud dojde k poničení pouze plechů, tak je situace daleko snadnější a snesitelnější, než když se bude týkat újmy na zdraví. S tím se těžko zodpovědní lidé vyrovnávají, to samé platí pro rodiny, kterým se dotyčná osoba domů již nikdy nevrátí.

nehoda

Dejte si pozor na lovce nehod

Když už se něco takového stane, člověk je v šoku a udělá věci, kterých by později mohl litovat. Poslední dobou se rozmohl takový nešvar, že se při nehodě objeví na místě lidé, kteří slibují, že všechno zařídí a nemusíte se o nic starat. Bohužel využívají situace, kdy je člověk vystresovaný a v podstatě je rád, že mu někdo pomůže. Snadno pak podepíší zmocnění pro vyřízení celé pojistné události, že dané osoby mohou nakládat s vaším vozidlem. Zajistit odtah, opravu, případně další položky u pojišťovny viníka. Jedná se ale o mnohem více předražené služby, které pojišťovna odmítne proplatit. Na řadu pak zákonitě přijde poškozený motorista, který to bude muset doplatit.

výstraha

Stres při nehodě může ovlivnit i jiné věci

Kvůli stresu a zdravotním problémům po nehodě se lidé často nebrání ani špatným posudkům od lékařů. Zraněný člověk, který nehodu nezavinil, má nárok na odškodnění po autonehodě. Ze zákona má právo na náhradu škody za bolestné, ušlý zisk, poškozené věci, vynaložené náklady spojené s léčením, trvalé následky. V případě úmrtí blízké osoby též na výživné pro pozůstalé ve formě pravidelných dávek podobně. Pojišťovny ovšem také neproplácí všechno, na co by dotyčná osoba měla nárok, nicméně na takový problém nikdy nemusí být rodina postižené osoby sama. Situace se dá posoudit až 4 roky zpětně a mnohdy taková odborná právní pomoc je skutečně na místě. Nechat se zastupovat odborníky, znamená mít jistotu v tom, že vaše situace se může změnit, alespoň po finanční stránce k dobru.