Menu

Češi se dostávají do spáru exekutorů čím dál častěji

10.1.2018 - Ekonomika

Opravdu je tomu tak. Každý desátý Čech se dostane do spárů exekutorů, i když sám ani nechce. Nejhorší na tom všem je, že počet takových lidí čím dál tím více roste. Dokonce se stává i to, že jsou exekutoři terčem fyzických útoků a to dokonce častěji, než si vůbec dokážete představit.
Půjčit si v dnešní době peníze je snadné. Vrátit je ale zpět je už horší. Lidé by si měli jednou pro vždy zapamatovat, že by si měli půjčit jen tolik, kolik jsou schopni vrátit. Následkem totiž může být právě exekuce.
budovy houston
V České republice mají exekutoři velké pravomoci. Určitě pro ně není žádným problémem zjistit si o vás nebo o vašem majetku potřebné informace. Ani si nedokážete představit, jak rychle a jednoduše můžete přijít o všechno. Nejen o váš dům, ale také o vaše auto, movitý majetek nebo sociální dávky. Je to asi tak rychlé, jako mávnutí kouzelného proutku.
Možná pro vás bude novinkou, že se exekuce netýká pouze dlužníka, ale i jeho rodiny a vztahuje se i na společný majetek. Dluhů se nezbavíte ani rozvodem, jak si mnozí až do dnešního dne mysleli. Exekutor může zabavit vše, co najde.
Jediné, co exekutoři nemohou zabavit, jsou věci, které jsou nezbytné k uspokojení hmotných potřeb dlužníka nebo plnění pracovních úkolů.
Pokud se i vy nacházíte v takovém maléru, měli byste se z takového problému dostat co nejrychleji ven. V takové situaci je důležité jednat rychle. O tom, že u vás doma probíhala nějaká exekuce, se můžete dozvědět až po tom, co už bude po všem.
uk peníze
Může vám pomoct i žádost o odklad. Exekutoři mohou zabavit vše, o čem se domnívají, že patří dlužníkovi. Pokud zabaví věc někoho jiného, musíte prokázat, že daná věc není vaše. Pokud vám bude odklad schválen, máte ještě nějaký čas na splacení vašeho dluhu.
Věřte, že do takových problémů byste se vážně dostat nechtěli. Rozhodně to není nic příjemného ani pro jednu z obou stran. Raději splaťte a plaťte všechno tak, jak máte a pak se s tímto nikdy nemusíte potkat.