Menu

Češi! Nejlepší sportovci?

27.4.2023 - Sport

Ve světě se samozřejmě sportuje o sto šest. Sportovních disciplín je nespočet. Když se podíváte na seznam olympijských sportů, zjistíte, že jich je opravdu velké množství. Třeba například atletika má dvacet čtyři disciplín v mužské kategorii. Opravdu je velké množství sportů, odvětví, disciplín a tedy i sportovců.

Když se ovšem podíváte, jak úspěšní jsou naši sportovci ve světovém měřítku, je to až s podivem, že z takové malé země, jakou je naše malá Česká republika, se dokáže vyšvihnout tolik fantastických a úspěšných sportovců. Pojďme se na některé, stále aktivní, podívat a jen si připomenou, jakému sportu se věnují.

•    Martina Sáblíková

Kdo by neznal tuto hvězdu světového rychlobruslení? Ještě jí nebylo ani třicet a má již pět medailí z olympijských her, z toho tři zlaté. Již v tomto věku se zúčastnila dvakrát olympiády a zdá se, že ještě nekončí.

•    Jaromír Jágr

Žijící legenda světového hokeje. Kromě toho, že má dvě medaile z olympijských her, přičemž jednou z nich je zlatá z Nagana v roce 1998, drží také druhé místo nejproduktivnějšího hráče NHL v historii této soutěže. Neuvěřitelnou osobností a sportovcem se stal Jaromír Jágr.

•    Petra Kvitová

Kdo by neznal vítězku Wimbledonu z roku 2011 a 2014 Petru Kvitovou? Tato skvělá tenistka vybojovala v roce 2016 také bronzovou medaili na olympiádě a v roce 2011 zvítězila na turnaji mistryň. Skvělé výsledky českého tenisu!

•    Gabriela Koukalová

Gabriela je známá po celém světě nejen tím, že je skvělou biatlonistkou a jednou z nejkrásnějších žen lyžařského sportu, ale také svými vtipnými historkami z různých závodů. Od zapomenuté pušky, přes pozdní příchod na start nás baví různými druhy příhod ze svých závodů. A nejen nás!

•    Lukáš Krpálek

Hrdinou poslední olympiády pro celou Českou republiku byl Lukáš Krpálek. Tento zápasník-judista vybojoval nejen zlatou medaili, ale také srdce všech lidí z celého světa, když při svém vítězství se nejen radoval, ale také smutnil po svém zesnulém kamarádovi Alexandru Jurečkovi, kterého dokázal připomenout všem lidem při vyhlašování medailí na této olympiádě.

Na sportovcích z naší malé země je vidět, že k dobrému sportovnímu výkonu musí být nejen dobré zázemí, obrovská dřina, ale, že k němu musí být také zapálené a dobré srdce.