Menu

Budiž světlo

7.6.2019 - Zboží
Budiž světlo

Světlo jako takové je pro život naprosto stěžejní, zvláště, pokud se jedná o světlo sluneční. Vždyť bez něj by neexistovala fotosyntéza a svět, jak ho známe by, tak v podstatě byl odsouzen k záhubě. Být ale pořád na světle také není určitě dobré. A to nejen z důvodu spánku, jelikož za světla se nedá v podstatě normálně usnout, natož pak spát, ale také kvůli tomu, že přemíra slunečního svitu může s postupem času negativním způsobem ovlivňovat psychiku. To samé ale platí opačně. Ani ve tmě není dobré setrvávat zbytečně dlouho. Člověk se sice dobře vyspí, ale jakmile je ve tmě nebo šeru příliš dlouho, rovněž může přijít na řadu rozvoj některých typů duševních poruch.
žárovka v kolečka
Ničí oči

Jsou lidé, kteří raději žijí v nočních hodinách než ve dne. Jedná se hlavně o umělce, kteří v této době komponují nebo píší. Ovšem nejen pouze umělci jsou nuceni pracovat v hodinách, kdy většina spí. I mnozí podnikatelé kolikrát nemohou jít spát, jelikož ještě musí složitě počítat daně nebo připravovat obchodní plán. Ovšem i ty největší sovy potřebují světlo, a to, pokud možno kvalitní. Hledět do zářícího monitoru, když je všude okolo tma, není zrovna moudré. Oči takto velice trpí. Proto je vhodné si k práci posvítit. Oči se pak tolik nevysuší.
žárovka v hlavě

Mnoho jedinců ale nesvítí z důvodu, že by měli příliš rádi tmu, ale spíše kvůli tomu, že chtějí ušetřit. Ceny elektrické energie jsou v poslední době opravdu vysoké, takže hodně lidí dělá kompromisy. Ty ale nejsou nezbytné, stačí si koupit domů nebo do kanceláře vhodné úsporné žárovky. Ty se navíc dnes dají koupit za velice hezké peníze, takže není potřeba se bát toho, že by tato investice byla přeci jen až příliš vysoká. Úspory lze dosáhnout i jinak nežli nesvícením. Jen to chce vědět, jaký přesně světelný zdroj si pořídit. Ne všechny, které se tak prezentují, jsou opravdu spořivé. LED žárovky ale mezi ně rozhodně nepatří.

 

Ohodnoťte příspěvek