Menu

5 největších výhod KVH hranolů

9.7.2019 - Domov

Stavební řezivo si můžete pořídit v mnoha provedeních. Mezi nejzákladnější a nejpoužívanější patří fošny, latě a hranoly. Každý z těchto produktů má své podkategorie, ale dnes nás budou zajímat jen a pouze KVH hranoly, které se hojně využívají při stavbě domu, přístřešku, ale i pískoviště. Využít je můžete prakticky u jakékoli konstrukce a budete si moci být jisti, že vás nespadne na hlavu.

dřevo prkna

Co to je a čím se vyznačují?

KVH, neboli Konstruktionsvollholz je v angličtině označován také jako Solid Structural Timber. Jednoduše řečeno se jedná o konstrukční dřevěný materiál vyrobený z jediného kusu. Nařezané je můžete najít v různých délkách a základním znakem je to, že jsou vysušená a zbavená veškerých vad na dřevu, které by mohly způsobovat v budoucnosti potíže.

Na dřevostavbu ideální

Díky tomu, že se jedná o přírodní materiál, tak jsou pochopitelně vhodné především pro pergoly a sruby, ale využít je můžete v jakémkoli obydlí. Kromě toho, že nejsou finančně náročné mají i další a mnohem praktičtější výhody. Právě díky nim jsou tak oblíbené a prodávané.

5 hlavních důvodů, proč si zakoupit KVH produkty z vysušeného dřeva jsou:

  1. nízká hmotnost,
  2. nepraskají a nekroutí se,
  3. ošetření není třeba,
  4. zakoupit lze produkt hoblovaný a sraženými hranami,
  5. rovnoměrnost.

Obrovskou výhodou je kromě jejich vysoké kvality také fakt, že je můžete koupit připravené k použití. Nemusíte se obávat napadení škůdci, protože jsou díky sušení vůči nim imunní. Díky tomu, že jsou jednotlivé produkty lehké, tak si je snadno můžete sami odvézt a pracovat s nimi bez potřeby těžké techniky.

vazník dřeva

A když si zvolíte správného dodavatele jako , nemusíte se obávat už vůbec ničeho. U spolehlivého dodavatele si budete jistí, že materiál splňuje všechny normy a požadavky. Hodně vám usnadní probíhající stavbu a snadno si z nabídky vyberete to, co potřebujete právě vy.