Menu

Poznejte renesanční Florencii na vlastní oči

6.3.2020 - Business

Ne nadarmo se Florencie označuje za jedno z nejkrásnějších, ne-li zcela nejkrásnější, město Itálie. Tato metropole, která je centrem oblíbeného Toskánska, má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Florencie je zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO, najdete zde řadu dech beroucích a unikátních staveb, které se většinou nesou v typickém renesančním stylu. Dále se tomuto romantickému městu přezdívá město umění. Důvodem jsou desítky atraktivních muzeí, kde si můžete prohlédnout věhlasná díla nikoliv jen italských umělců. Na své si přijdou i ti, co sem cestují kvůli mimořádné italské gastronomii. Výtečná pasta, nepřekonatelná pizza i dokonalá zmrzlina – záleží, co ochutnáte první. Florencie má zkrátka rozhodně co nabídnout, proto si sem neváhejte udělat výlet i vy. Možností, jak se sem pohodlně dostat, máte hned několik.

panorama florencie

Letecky za hodinu a půl

Nejpohodlnější variantou je samozřejmě pořídit si letenky do Florencie a cestovat právě tímto způsobem. Nedaleko od samotného města, ve čtvrti Peretola, se nachází letiště, kam se můžete dostat i z Prahy. Do centra se poté dostanete například autobusem. Tento způsob je rozhodně nejkomfortnější, z Česka se sem dostanete asi za hodinu a půl, což je oproti cestování autem či autobusem zcela nesrovnatelné. Pokud tedy chcete ušetřit maximum času a vytěžit ze svého výletu maximum, nad ničím nepřemýšlejte a kupujte letenky.

katedrála ve florencii

Ty nejvýhodnější nabídky díky vyhledávači

V dnešní době se dá dostat do Florencie za opravdu velmi rozumné částky. Pokud preferujete nízké ceny, podívejte se po lowcost společnostech, které vás sem dopraví třeba už za pár set korun. Jak najít ty nejvýhodnější nabídky? Od toho tu je praktický vyhledávač letenek. Stačí, abyste jej řádně vyplnili, a následně se vám zobrazí všechny možné výsledky, ze kterých si můžete vybírat. V Economy class, v červenci, jen s příručním zavazadlem nebo z Vídně – parametry závisí jen na vás.