Menu

Je bytový architekt potřeba?

5.6.2019 - Business
Je bytový architekt potřeba?

Nechat si zařídit interiér bytovým architektem, resp. interiérovým designérem se v mysli mnoha lidí spojuje se snobstvím. Naštěstí, dnes se už tento názor změnil a stále více lidí osloví před zařizováním svého domova odborníka.

640_vizualizace_obyvaci_pokoj_3

Rozmar nebo pomoc?

Úkolem bytového architekta je vytvořit vkusný a funkční interiér, který naplní vaše představy a očekávání. Prvním předpokladem úspěchu je najít toho "pravého" architekta. Ale kde ho hledat? Nejjistější je doporučení od spokojeného klienta nebo se můžete poohlédnout na internetu. Uděláte si představu o jeho práci, finančních požadavcích. S budoucím designérem svého interiéru si musíte rozumět, měl by se dokázat do vás vcítit, doslova uhodnout nevyslovené.

Zkušený bytový architekt Praha https://bydesign.cz/ má dokonalý přehled, poradí si s různými dispozičními a technickými problémy, navrhne vám řešení, které by vás nemuselo ani napadnout. K nezaplacení jsou jeho kontakty na prodejce či šikovné řemeslníky, což vám v konečném důsledku ušetří mnoho financí. Výše odměny se určuje po dohodě.

Na prvním setkání s architektem si ujasníte vzájemné očekávání. Vy představíte svou představu o zařízení a designér vám vysvětlí, zda je možné ji zrealizovat. Měl by vám být průvodcem, pomoci vám najít si vlastní styl, nabídnout různé varianty zařízení. Pokud se s architektem shodnete, můžete uzavřít smlouvu o dílo. Architekt pro vás vypracuje 3D návrh, který vám umožní získat reálnější představu o budoucím interiéru. Po odsouhlasení návrhu a finančního rozpočtu přebírá bytový architekt na svá bedra odpovědnost za realizaci.

640_vizualizace_detsky_pokoj_1

Nejčastější chyby při svépomocném zařizování:

1. Nesourodost zařízení – v každém pokoji jiný styl, špatná kombinace barev, nadměrné použití designových kousků.
2. Málo originality, zařízení bez nápadu.
3. Nakupování zařízení podle momentálního nápadu bez jasné koncepce, výsledkem je nefunkční a nepraktický interiér.
4. Použití levného a nekvalitního materiálu a zařízení.
5. Nedotažení detailů (trčící kabely, neukončené sokly, křivé spáry).
6. Přemíra nebo naopak chybějící doplňky, případně jejich nevhodná kombinace.