Menu

Duo tablety pro snadnou údržbu bazénové vody

23.1.2019 - Zboží
Duo tablety pro snadnou údržbu bazénové vody
.

Udržet kvalitu tekutiny uvnitř nádrže určené ke koupání nemusí být složité, jestliže využijete multifunkčních přípravků.

Jak postupovat při udržování kvality vody v bazénu

Po napuštění nádrže nejprve proměřte testerem (kapkovým nebo proužkovým) hodnotu pH. Měla by být v rozmezí od 6,8 do 7,3.  Jestliže není, budete potřebovat korekční přípravky, které se běžně prodávají v obchodní síti pod názvem pH mínus nebo plus.

dno bazénu

Zkontrolujte zároveň tvrdost, příliš vysoké hodnoty mají za následek posun pH do zásaditého spektra, což by pak vyústilo v nedostatečné rozpouštění desinfekčních chemických přípravků. Pro dosažení optimální jakosti tvrdosti slouží tzv. stabilizátor.
Jestliže je vyrovnané pH a tvrdost je optimální, začneme s úpravou přípravkem „chlor start“. Postupujeme vždy podle návodu, neboť se mohou jednotlivé výrobky od sebe lišit.

.

Poté se aplikují duo tablety nebo multi tablety MAXI. Výhodou tohoto balení je více funkcí v jednom, jde o chlorovou desinfekci a zároveň algicidní přípravek pro hubení řas, projasňovač a stabilizátor kyselosti a zásaditosti. Postupujte opět podle návodu, přičemž přibližně 1 tableta vystačí na ošetření zhruba 25 kubíků při optimální hladině chlóru v rozmezí od 0,3 do 0,5 mg na litr, a to přibližně na týden. Dávkování závisí na vytížení nádrže, na teplotě vody, intenzitě slunečního svitu a teplotě okolního prostředí – při horkých letních dnech se chlór rychleji odpařuje.

skluzavky

Nezapomeňte na pravidelné testování kvality vody bazénovými testery, vždy je pro vás směrodatná hodnota pH, tvrdost a množství vázaného chlóru. Při aplikaci bazénové chemie se řiďte bezpečnostními pokyny a dávejte pozor, aby nedošlo k zasažení očí, ke vdechování prachu z rozmělněných tablet a samozřejmě i k náhodnému požití. Všechny prostředky musíte uchovávat v suchu a zabránit, aby si s nimi hrály děti.  

Ohodnoťte příspěvek
.