Menu

Co je na trampolínách s ochrannou sítí tak výjimečného

2.2.2019 - Zboží
Co je na trampolínách s ochrannou sítí tak výjimečného
.

Šetrný sport

Pohyb je vlastní všem živým tvorům, ani člověk není výjimkou, bohužel dnešní doba není příliš nakloněna přirozeným pohybovým aktivitám. Řada lidí provozuje buď extrémní sporty, přetěžuje pohybový aparát a na druhé straně spektra jsou lidé téměř bez pohybu, kteří tráví mnoho času sedavým zaměstnáním.
Skákání na trampolínách s ochrannou sítí https://www.goodjump.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti je považováno za jednu z nejvíce šetrných sportovních aktivit. Proč tomu tak je?

trampolína se sítí

Především jde o pohyb na pružné podložce. Nejsou přetížené klouby ani páteř, a přitom jde o velmi náročné cvičení posilující krevní oběh, lymfatický systém a většinu svalstva včetně břišního a zádového. Jde zároveň o vynikající spalovač přebytečného tuku a antistres. A skutečně stačí jen pár minut denně, abyste se cítili svěží a v dobré náladě.

Vybírejte certifikované výrobky

Regulace trhu není dostačující a bohužel se v obchodní síti objevují i výrobky s vlastnostmi, jež neodpovídají bezpečnému nářadí. Musíte si uvědomit, že jde o silně namáhanou konstrukci, kterou lze vyrobit z pevných masivních trubek, kvalitních pružin a odrazové plochy, nebo také z trubek tenkostěnných, nestabilních, s nevhodně rozloženým těžištěm a z podřadného plastu. Není jistě nutné zdůrazňovat, co by se mohlo přihodit na takovém nářadí při intenzivním tréninku nebo dokonce při nácviku akrobatických prvků.

.

skákání

Kam jí posadit

Při zakoupení tohoto specifického výrobku vzniká tradiční dilema, kam jej umístit. Většina z nich mívá velký průměr mezi třemi a čtyřmi metry a navíc je třeba zvážit umístění i z toho důvodu, aby byla dobře přístupná po schůdcích. Problémy vznikají především ve vnitřních prostorách, kdy lidé zapomínají na omezenou výšku stropu. Základem je tedy především stabilní – rovný a pevný povrch, buď trávník, dlažba nebo beton. V žádném případě ji nestavte na měkké podloží, např. písek nebo neudusanou zeminu.

Ohodnoťte příspěvek
.