Menu

Berte nemoc jako nepřítele a bojujte

25.12.2018 - Životní styl
Berte nemoc jako nepřítele a bojujte

Tak jako vše, co se dá označit jako „zákeřné“, přicházejí i choroby stáří plíživě a zprvu celkem nenápadně. Zejména, pokud se jedná o ty, které jsou spojené s mozkem a myšlením.

demence

Rozhodně se ale nesmí skládat ruce do klína a odevzdat se nepříznivému osudu. Je třeba bojovat za každou cenu. Jen tak si můžete prodloužit radost ze života. Jedním ze strašáků lidí v seniorském věku je bezesporu Alzheimerova choroba, která způsobuje nevratné změny ve formě úbytku mozkové hmoty.

Pokud bychom to řekli jednoduše, pak je nemocný schopen zabloudit i ve vlastním domě. Je nejvyšší čas navštívit lékaře a společnými silami zahájit boj.

Ohroženi jsou v podstatě všichni

Mnoho lidí se ptá, jak vlastně k tomuto onemocnění přišli. Na to není jednoduchá odpověď. Možná, že za to mohou komplikované shody několika faktorů. A pak už stačí nějaký impulz a nemoc se spustí.

Svou roli jistě hraje i rodinná anamnéza. Pokud se u vás Alzheimerova choroba vyskytuje, pak jste více ohroženi. Odolněji se zprvu chová i trénovaný mozek. Je totiž dokázáno, že toto onemocnění častěji napadá osoby s nižším vzděláním. Pokud však Alzheimer napadne inteligentního člověka, chová se skutečně zákeřně a zasáhne s obrovskou silou a rychlostí.

Berte nemoc jako nepřítele a bojujte
2 (40%)1